Nabídka:

 

Apartmány:

- Istrie

- Kvarnerská riviéra a ostrovy

- Severní Dalmácie

- Střední Dalmácie

- Jižní Dalmácie

- Zvláštní nabídka

- Luxusni vily s bazénem *

- Yacht Charter

- Cykloturistika

 - Last minute
 - Online rezervace
 - Pokoje

- Nemovitosti

- Pronájem do fixu

- O nás

 - Kontakty

- Chorvatsko

- Gastro nabídka

- Národní parky

- Vylety

 - Podmínky
 - Domácí řád a pravidla
 - Drobné rady

- Svet

- Kniha návštěv

- Tvroba stránek

- Mapa stránek

 - Kontakty
 
 

Split - Sveti Duje

Jaderské moře, prosluněné pláže a kouzelná příroda to je Dovolená v Chorvatsku!

Nejlepší dovolená pro Vás.

Stranice izradio - Davor Krtalič - Dalmatinac

 

CHORVATSKO - Místo pro Vaší dovolenou! Nabídka ubytování - Apartmány - Nejlepší ceny!

HR    CZ    EN    DE    IT

  Robinzon turistika - Rybárské domky - Kornatské ostrovy

Kornatské ostrovy

48°47,60`N / 15°37,20`E
Počet ostrovů: 152
Národní park: 89 otoka
Dolní Kornati: Sit a Žut a ostrovy kolem nich
Horní kornati: Kornat a okolní ostrovy
Rozloha pevniny: 69 km2
Rozloha moře: 300 km2
Osady: nejsou trvale obydlené

Dodatečné informace a rezervace:

Protože obivatelé Murteru vlastní většinu souostroví Kornati, nejlepší a nejzajimavější výlety na tyto "perlové ostrovy" začinají z Murteru.

Šifra: DK-Kornati-01

Popis - Národní park Kornati (Kornaty)

Kornati je nejčlenitějším souostrovím v celém Středomoří. Nalézá se mezi ostrovy Žirje, Dugi Otok a Pašman. Souostroví je rozdělené do dvou skupin ostrovů: Dolní Kornati a Horní Kornati. Dolní Kornati tvoří ostrovy Sit a Žut a ostrovy kolem nich, zatímco Horní Kornati, tvoří ostrov Kornat a okolní ostrovy.

Vzhledem k mimořádné kráse krajiny, členitému nábřeži a hojné floře a fauně, 89 ze 152 ostrovů byly vyhlášeny v roce 1980. národním parkem.

Jeden z nejvíce působivých přírodních jevů jsou skály směrem k,otevřenému moři. Odpradávna se tyto skály nazývají korunami (corona-koruna) a odtud pravděpodobně pochází jmeno Kornati. Nejvyšší skály jsou na ostrovech Klobučar (80 m vysoká), Mana (65 m) a Rašip veli (64 m). Podvodní části skal mohou dosahovat až 100 metrů pod hladinu.

Kromě skal a neobvyklých vzhledů ostrovů, další zajímavostí jsou úžiny Mala a Vela Proversa, které se nacházejí mezi ostrovy Kornat, Katina a Dugi Otok. Mala Proversa je ve skutečnosti mělčinou, která byla prokopána kvůli mořeplavbě ještě v římských dobách. O tom svědčí četné archeologické nálezy - pozůstatky budov a vivárium z prvního století. 
Zvláštností je také Vela ploča (Velká Tabule) či Magazinova škrila - 9,100 m2 velká, hladká a holá vápencová plocha. Nalézá se pod nejvyšším vrchem na souostroví, nazvaná Metlina (237 m).

Plovíc - mezi ostrovy poprvé, turisté si všímají stovky metrů tzv. "suchých zdí" na ostrovech. Předci je vlastnoručně stavěli, i když foukala bóra i v letních vedrech, za účelem ochránit statek a pastviny. Na ostrově Kornat, délka těchto zdí je přes 70 kilometrů.

Život se soustředil na těchto ostrovech kolem roviny Tarac, nad kterou se vyzvedá pevnost Tureta ze 6. století. Zde se také nachází Kostel Panny Marie Taracské, Královny Moře (Gospe od Tarca, Kraljice Mora), který byl vystavěn na pozůstatcích raného křesťanského kostela ze 16. století. První neděli v červenci pořádají věřící pouť v Tarac, a slavnostní lodní procesí je jedna z nejkrásnějších náboženských události v Chorvatsku.

Souostroví není trvale obydlené, avšak sedlácké a rybářské domky, které jsou rozptýlené po mírných zátokách ostrovů Žut, Sita a Kornat prozrazují přítomnost jejich majitelů. Dnes jsou tyto domky pohostinství a ubytovací jednotky určené pro ty, kteři mají zájem o "robinsonskou turistiku".

Souostroví Kornati je svou nedotčenou krásou rájem pro plachtáře, potápěče a všechny milovníky samoty.

Nabídka / Severní Dalmácie - ostrov Murter - Murter / Národní park Kornati - Robinzon turistika - Rybárské domky

Nabídka: Apartmánů
Murter
Betina
Tisno
Jezera
Nabídka: Kornatské ostrovy
Robinzon turistika
Rybárské domky
Dodatecná nabídka:
Výlety 
Potápení
Paintball
Big game fishing
Nabídka: Charter
Plachetnice 
Motorové jachty 
Katamarány 
Rent a boat 
Nabídka: Sport a rekreace
Plachtění
Potápění
Wind surfing
Rybolov
Veslování
Fotbal
Tenis 
Běhaní a jízda na kole
Kouléní ("boćanje")
 

Severní Dalmácie - ostrov Murter - Panorama Murter

Murter – patří do skupiny Šibenických ostrovů, má rozlohu 19km2. Hlavní obcí ostrova je město Starý Murter, centrum nového Murteru je rozloženo podél široké zátoky. Na ostrově se nacházejí překrásné písečné pláže, hlavně v blízkosti míst Murter, Betina a Slanica. V letních měsících kromě pěkného ubytování v soukromých apartmánech zde najdeme i bohatou nabídku vodních sportů, včetně plavby plachetnicí či widsurfingu. Na ostrov se dostanete mostem přes úžinu a městečko TISNO (Tisno je vzdáleno od magistrály pouze 6 km). Murter je atraktivní místo s bohatou kulturní a historickou tradicí.

Trasa – Murter: Dálnicí Zagreb – směrem na Zadar / Šibenik, u Sv. Roku sjedete z dálnice na Pirovac a pokračujete podle směrovek na Murter – Kornati asi 20 – 30 minut, přejedete most na Murter a projíždíte Murter.

Murter je největší a nejstarší osada na ostrově Murter. Často je zván "hlavním městem" souostroví Kornati, protože jeho obyvatelé vlastní teměř celé souostroví a sousední ostrovy.
Obyvatelé Murteru vlastní každý sedmý ostrov v Chorvatsku. Jejich životům a vývoji ostrova se nemůže rozumět, pokud se ne vezme v úvahu jejich pouto s mořem, které trvá stoletími.

Turistická agentura Davor Krtalič - Dalmatinac

Popis a fotografie! - Robinzon turistika - Rybárské domky - Kornatské ostrovy

D

K

Severní Dalmácie - Kornatské ostrovy - Panorama Kornatské ostrovy

Severní Dalmácie - Kornatské ostrovy

Kornat 

Zatímco severovýchod ostrova nema členité pobřeží, jihovýchodní část je neobyčejně hojná zátokami, ze kterých jsou nejvíce proslulé Opat, Kravljačica, Vruje, Strižnja a Lučica.
Kornat je také proslulý svýmí atraktivními vrcholy, tvrzí Turetou, kostelem Panny Marie Taracské (Gospe od Taraca), právě tak i velikou skalní stěnou Magazinova škrila.


Žut

Žut je druhý největší ostrov v souostroví Kornati.
Nalézá se vedle ostrova Kornat a je oddělený průlivem Žut. Žut je proslulý svym kvalitním olivovým olejem a olivovými - háji. Nejznámější zálivy jsou Bizikovica, Golubovac, Sabuni, Dragišina, Žešnja atd. ACI přístav pro jachty a plachetnice nachází se na tomto ostrově. 


Sit

Sit je jedním z méně známých velkých ostrovů. Jeho krajina vypadá příjemněji, než krajina jižních ostrovů. Srednji kanal (Střední průliv) se nachází mezi ostrovy Sit a Pašman - je to nejlepší námořní cesta mezi Zadarem a Šibenikem. Nejznamější zálivy tvoří Dulukina, Šumica, Ćitapićeva a Đunđirina.

 

Nabídka / Národní park - Robinzon turistika - Rybárské domky

Poznámka:

Souostroví Kornati se skládá ze 152 ostrovů a ostrůvků, většina je neobydlená.
Pyšní se krásou členitého pobřeží s bohatou faunou a florou. Na některých ostrovech jsou
malé rybářské domky, upravené k pohodlnému ubytování, které uvítají především milovníci klidu. Nejsou zde silnice a ani cesty, pouze stezky, po kterým můžete chodit na dlouhé procházky. Na ostrovy nejezdí žádné trajekty, můžete se tam dostat loďkou ( vlastní ) nebo organizovaně loďkou majitele domků. Obchodů je zde jenom několik, ale restaurací a rybářských taveren je zde větší počet.

Domky na Kornatech mají
"robinsonské podmínky" – to znamená, že standard apartmánů není jako na Murteru. Není zde vodovod ani elektrická energie.
Místo elektrického osvětlení je zde osvětlení solární ( většinou 12 V ) a osvětlení plynové, místo ledničky na elektriku je zde plynová lednička, místo vody z vodovodu se používá dešťová voda z cisterny. Na sprchování se používá většinou solární sprcha před domem.
Na Kornatech najdete různé možnosti zábavy ( koupání. rybaření, potápění, procházky přírodou), ale stejně musíte vzít na vědomí, že tento způsob dovolené se hodí především
pro milovníky přírody, kterým nevadí jednoduché podmínky a při svém pobytu nebudou
trpět pro nedostatek pohodlí, které nabízí současné moderní ubytování na pevnině městský život.

Všem klientům, kteří se rozhodli pronajmout si domek na Kornatech doporučujeme i pronájem malé loďky, kterou každý den můžete jezdit na průzkum okolních ostůvků 
a zálivů.

V nabídce je nájem jachet i sportovních člunů.

Pokuď jste si pronajali některý z domků na Kornatech z naší nabídky, je třeba se seznámit s následujícími pokyny:
a. Příjezd do agentury v ranních hodinách (od 8.00 hod – 10.00 hod), (zde se musíte přihlásit k pobytu, zaplatit za ubytováni apod.).
b. Před odjezdem na ostrov je třeba nakoupit týdenní zásobu potravin (nedoporučujeme
Potraviny, které se lehce kazí), pití (voda na ostrově je dešťová a proto je třeba si koupit balenou vodu), nejdůležitější léky, palivo pro člun.
Pokud na ostrově zůstanete déle než týden, na další týden si můžete objednat nákup z Murteru.
c. Po nákupu potravin pojedete autem k lodi, která vás poveze na Kornati. Po naložení zavazadel a potravin, zaparkujete své auto na Murteru ve dvoře majitele.
d. Cesta na Kornati trvá cca 2 – 3 hodiny, zavisí na lokalitě, kde máte rezervované ubytování. Transfer provádí majitel domu, který vám po příjezdu na místo vše ukáže, jak vše funguje, jak se zachází s aparáty a vybavením domu - lednička, vařič, osvětlení.
e. Každý domek na Kornatech je specifický, na našich www stránkách jsem se snažili o co nejpřesnější popis.
f. V agentuře můžete dostat telefonní číslo majitele a číslo telefonu pro pomoc na moři, které v případě potřeby můžete použít. Je důležité, aby jste i vy v agentuře zanechali své telefonní číslo, aby majitel apartmánu mohl zůstat s vámi v kontaktu a mohli se tak domluvit na případném nákupu potravin a odjezdu z ostrova.
g. V domech, kde používáte solární energii si můžete nabít i mobilní telefon ( musíte mít nabiječku na 12 V (používá se v autě).

Pro ubytování na Kornatech je třeba se včas rozhodnout a udělat si rezervaci.
 

     Robinzon turistika - Rybárské domky - Kornatské ostrovy  

Robinzonski turizam - Ribarska kuća - NP Kornati - Uvala Kravljačica

Robinzonski turizam - Ribarska kuća - NP Kornati - Uvala Kravljačica

U NP Kornati a na najvećem otoku Kornati u prekrasnoj uvali Kravljačica a u sjeni male borove šume nalaze se dvije ribarske kuće.

Kuće su udaljene od mora 2 i 20 m. Kapacitet kuća je 4+1 i 6+1 osoba.

U blizini ribarskih kuća nalazi se i vrlo poznat restoran
"Andrija" u kojem vlasnik priprema dnevno svježu ribu koju sam lovi u Kornatskom arhipelagu.

Više info:
Kornaty

Robinzonski turizam - Ribarska kuća - NP Kornati - Uvala Kravljačica

 
 

Blízká místa / Blízké ostrovy

Dům se nachází na ostrově Sit v zátoce Dulukina.
Informace o ubytovací jednotce: počet osob 6, počet pokojů: 3, velikost 60 m2,
přízemí.
Vzdálenosti: od moře 70 m, od pláže 70 m, od restaurace 5000m, od obchodu 5000 m,
sousedi 30 m.

Vice info: Na dotaz

Severní Dalmácie - ostrov Žirje - Žirje
Apartmán A4 pro 4 os.
 
 

Kornatské ostrovy

 

 
D

K

Výlety

Pokud trávíte dovolenou v letovisku: Murter / NP Kornaty, využijte možnost nabízených výletů a zpříjemněte si tak Vaší dovolenou. Můžete navštívit jednu z atraktivních destinací v širém okolí.  Nabídku výletů naleznete na každém kroku přímo v letovisku.

Více informací a fotografií je uvedeno na stránkách: Murter

 Národní park Kornati (Kornaty): Kornaty!    Zadar: Zadar!    Šibenik: Šibenik!

• Blízká místa: Zadar, Biograd na moru, Vodice, Šibenik  • Blízké ostrovy: NP Kornaty, Murter, Žirje, Pašman, Vrgada, Dugi otok

Více informací a fotografií si můžete prohlédnout na stránce Výlety!

 

 

 

Dovolená v Chorvatsku! Místo pro Vaší dovolenou! / Turistická agentura Davor Krtalič - Dalmatinac

 

 .