Nabídka:

 

Apartmány:

- Istrie

- Kvarnerská riviéra a ostrovy

- Severní Dalmácie

- Střední Dalmácie

- Jižní Dalmácie

- Zvláštní nabídka

- Luxusni vily s bazénem *

- Yacht Charter

- Cykloturistika

 - Last minute
 - Online rezervace
 - Pokoje

- Nemovitosti

- Pronájem do fixu

- O nás

 - Kontakty

- Chorvatsko

- Gastro nabídka

- Národní parky

- Vylety

 - Podmínky
 - Domácí řád a pravidla
 - Drobné rady

- Svet

- Kniha návštěv

- Tvroba stránek

- Mapa stránek

 - Kontakty
 
 

 

 

K moři do Chorvatska!

Ubytování a dovolená v Chorvatsku!

Apartmány - Chorvatsko - Dalmácie - Davor Krtalić - Dalmatinac

Jaderské moře, prosluněné pláže a kouzelná příroda to je Dovolená v Chorvatsku!

Nejlepší dovolená pro Vás.

Fascinuje vás Jaderské moře, nedotčená příroda a přátelská atmosféra.

Stranice izradio - Davor Krtalić - Dalmatinac

 

CHORVATSKO - Místo pro Vaší dovolenou! Nabídka ubytování - Apartmány - Nejlepší ceny!

HR    CZ    EN    DE    IT

Gastro nabídka! - Turistická agentura Davor Krtalić - Dalmatinac

Pláže a křišťálové moře

 

.

 Váš specialista na dovolenou v Chorvatsku!

Gastronomie v DalmáciiDalmátská kuchyně svým výběrem potravin a koření je především výživná, lehká a zdravá. Na stůl zde přichází převážně hodně zeleniny, spousta ryb, raků, mušlí, olivový olej, vinný ocet, velký výběr místních bylin, skvělá vepřová šunka - dalmatský pršut, feferonky, různé druhy kvalitních sýrů, jídla pak z jehněčího masa, rýžové pokrmy jako např. djuveč (rýže se zeleninou), velké množství ovoce včetně mandlí, fíků, hroznového vína. K tomu se konzumují kvalitní červená i bílá vína, která jsou v první desítce v žebříčku světových vín.
Ryby - se zde připravují na tři hlavní způsoby
- Ryby na rožni (na gradele), nejchutnější je zubatac (zubatec) a brancin (mořský okoun) nebo škarpina (ropušnice červená). Na pečené ryby Dalmatinci připravují typickou zálivku z drobně nasekaného česneku a petržele v olivovém oleji.
- Ryby vařené (na lešo), vždy se přidává vinný ocet, cibule, bobkový list, celý pepř a sůl. Podává se s vařeným bramborem, zelím a blitvou (špenátem). Je to výborné lehké jídlo, vhodné k večeři. Nejlépe se takto připraví zubatec, ropušnice červená a podobně.
- Ryby - jako "brodet"- nejlépe je takto připravit ropušnici červenou nebo úhoře. Ryba se zlehka vaří v hliněné nádobě s česnekem, petrželí, bobkovým listem a rajským protlakem až do měkka, pak se vykostí a maso se podává s palentou (kukuřičnou kaší).
Typickou delikatesou jsou také "kamenice na buzaru" - zaděnky v česnekové omáčce. Z korýšů pak humr (jastog), který se vaří a potírá pastou z bylinek a bílého vína.Výborné jsou i scampi a gamberini v česnekové omáčce, nebo plněné olihně, které patří k labužnickým pochoutkám.
Také k přípravě dalmátských sladkostí se používají různé druhy jižního ovoce, sušených fíků, hrozinek, mandlí, přidává se med a různé likéry a samozřejmě vajíčka.
Dalmácie Vám může nabídnou také širokou paletu kvalitních červených i bílých vín.Dostanete zde velice dobrá predikátní vína a existuje zde i klasifikace vín podle oblastí srovnatelná se systémem DOC. Například v Primoštenu známé červené víno "Babič", víno "Dingač" z poloostrova Peljašac nebo "Bolsky plavac" z ostrova Brače, "Plavac Faros" z Hvaru. Některá vína mají až 14% alkoholu a proto ho místní lidé pijí rozředěné vodou. Domácí červená vína mají tmavou barvu a jsou plná. Známá dalmátská bílá vína jsou Grk, Pošip, Maraština, Malvazija. Místní lidé s oblibou pijí i dezertní víno Prošek, čím je starší, tím získává na kvalitě, známý je i Prošek Dioklecián ze Splitu. uzavrít smlouvu.

Turistická agentura Davor Krtalić - Dalmatinac

Počasí

 Dalmácie - letiště Split

Click for Split Airport, Croatia Forecast

Pula Rijeka
 Split Zadar Dubrovnik

Chorvatsko

 Dnes Zítra 7 dní

.

Rucak - Novalja 2010

Kao čovjek koji je dugo živio u Dalmaciji a i danas je posjećujem nekoliko puta na godinu dobro poznam dalmatinsku kuhinju. Boraviti u Dalmaciji i kušati pravu izvornu dalmatinsku kuhinju a o tom pisati je jako teško jer i iskusni kulinarski znalci teško se upuštaju u takvu temu.
Često po češkim forumima čitam komentare o nezadovoljstvu gosta u dalmatinskim restoranima. Osobno na takve kritike reagiram na način da kažem: Gosti koji konzumiraju bilo koji obrok u objektima tipa kioska po i u blizini plaža koji prodaju brzo pripremljena jela kao što su čevapčići, pljeskavice i hamburgeri te po pekarnama gdje se u redu čeka i prodaje komad pizze i burek, a potom to isto iz papirne vrećice jedu na klupama po rivi ili u parkovima nemaju pravo govoriti i pisato o dalmatinskoj kuhinji.
I sam živim u Češkoj i ne pada mi na pamet da vršim poredjenje usluge i jela u nekom običnom objektu s jelom kao što je paprikova kobasica s uslugom nekog vrhunskog restorana i nacionalnog češkog jela svičkova.
Iznenadjujuća je činjenica negativnih komentara o svježoj ribi. Kao prvo tvrdim da 90% gosta ne zna što je morska riba a kamoli da zna što je svježa ili smrznuta riba.
Usluga u dalmatinskim restoranima je na visokom nivou i ne može se porediti s uslugoma u pomenutim kiosccima ili domaćim hospodama.
Stara poslovica kaže: Koliko para toliko i muzike.
Uživati u specijalitetima dalmatinske kuhinje mogu sam rijetki gosti. Na žalost nizak standard života je takav pa je to uživanje za mnoge nedostižan nivo.

Dalmatinska kuhinja je specifična kuhinja po načinu pripreme jela. Kuhinja Dalmacije slijedi trend modernih prehrambenih normi, lagano kuhanje hrane (većinom u vodi ili na žaru) i mnogo ribe, maslinovog ulja, povrća zbog čega se ova kuhinja smatra veoma zdravom.

Dalmacija je bogata mediteranskim začinskim biljem, kao što su kadulja. lovorov list,ružmarin, bosiljak, masline, što jelima tog podneblja daje poseban miris i okus. 

Spremaju se razna riblja jela, jela od školjaka i mekušaca, dok kod mesnih jela najviše je zastupljena janjetina, a od peradi puretina i piletina. 

Jela ispod peke spadaju u sam vrh gastronomske ponude dalmatinske kuhinje.

Hotel Vicko - Starigrad Paklenica Croatia

Svojim klijentima dajem preporuke o prehrani u restoranima gdje je usluga i izbor jela na visokom nivou.
Dalmacija obiluje autohtonim sortama vina. Najpoznatija vina su: Babić i Plavina (Primošten), Merlot (Drniš), Debit, Pošip, Maraština, Bijela Vugava i Crni Plavac (Vis), Plavac i Bogdanuša (Hvar), Plavac Mali (Pelješac), desertno vino Prošek, te u svijetu cijenjeno vrhunsko Crno vino. Kralj svih vina je Dingač - crveno vino s Pelješca. 
Dalmacija je područje koje se oduvijek veže u pojam lagane i mediteranske kuhinje. Ovdje se oduvijek prirpemala svježa riba, povrće začinjeno domaćim maslinovim uljem i mediteranskim travama. Po uzoru na tradiciju i način života, dalmatinski restorani će Vam ponuditi bogatu platu ribljih specijaliteta, ali i jela od mesa, te poznato kvalitetno vino iz vlastite priozvodnje. Osim delicija, dočekat će Vas širom raširene ruke domaćina i vrhunska usluga kao i neizostavni mediteranski štih.

Izvorno Hrvatsko 

Průzračně čistá voda, členité písčité i oblázkové pláže ... ale hlavně báječné koupání a odpočinek u moře – to je dovolená v Chorvatsku.

 

Dovolená v Chorvatsku!

Poznámka: Letošní letní dovolená u moře se blíží. Chorvatsko patří mezi ideální dovolené pro malé děti.

D

K

     Gastronomie v Dalmácii!  

Dobrou chuť ...!

Klikněte si na obrázek Babić vino 

Vrhunsko suho crno vino primoštenskog vinogorja - Obitelj Stipe Gašperov

 
 
D

K

     Gastronomie v Dalmácii:  Dobrou chuť ...!  

 
Chorvatsko - Romantični ugodjaj uz vrhunsku hranu i jedinstven pogled na more.

To je odmor snova! Odmor u jesen: pogled s terase na more uz čašicu domaće rakije. Ljeto: kristalno čisto more.
Smještaj u takvim vilama i odmor na plažama možete ostvariti u suradnji s
Turistická agentura Davor Krtalić - Dalmatinac

 
 
D

K

     Gastronomie v Dalmácii:  Dobrou chuť ...!  

 
Hotel Vicko - Starigrad Paklenica Croatia
 
 
D

K

Posedarje: Gastro

Pršutana d.o.o. Posedarje, osnovana je 1997. godine i oslanja se uglavnom na stoljetnu tradiciju proizvodnje dalmatinskih suhomesnatih proizvoda u ovim krajevima.

Proizvodni program:

- Izvorni posedarski dalmatinski pršut
- Dalmatinski šokol
- Dalmatinska panceta 
- Vakumirani asortiman
 

Tekst i slike pruzete od Pršutana d.o.o. Posedarje

http://www.prsutana-posedarje.hr

 
D

K

     Gastronomie v Dalmácii:  Dobrou chuť ...!  

G ...!

 
     
 
 

 

 

Dovolená v Chorvatsku! Místo pro Vaší dovolenou! / Turistická agentura Davor Krtalić - Dalmatinac