Nabídka:

 

Apartmány:

- Istrie

- Kvarnerská riviéra a ostrovy

- Severní Dalmácie

- Střední Dalmácie

- Jižní Dalmácie

- Zvláštní nabídka

- Luxusni vily s bazénem *

- Yacht Charter

- Cykloturistika

 - Last minute
 - Online rezervace
 - Pokoje

- Nemovitosti

- Pronájem do fixu

- O nás

 - Kontakty

- Cenik

- Chorvatsko

- Gastro nabídka

- Národní parky

- Vylety

 - Podmínky
 - Domácí řád a pravidla
 - Drobné rady

- Svet

- Kniha návštěv

- Tvroba stránek

- Mapa stránek

 - Kontakty
 
 

K moři do Chorvatska!

Ubytování a dovolená v Chorvatsku!

Apartmány - Chorvatsko - Dalmácie - Davor Krtalić - Dalmatinac

Jaderské moře, prosluněné pláže a kouzelná příroda to je Dovolená v Chorvatsku!

Fascinuje vás Jaderské moře, nedotčená příroda a přátelská atmosféra.

 

Stranice izradio - Davor Krtalić - Dalmatinac

 

CHORVATSKO - Místo pro Vaší dovolenou! Nabídka ubytování - Apartmány - Nejlepší ceny!

HR    CZ    EN    DE    IT

Národní parky a přírodní krásy Chorvatska - Turistická agentura Davor Krtalić - Dalmatinac

Pláže a křišťálové moře

Davor Krtalić - Dalmatinac

Zprostředkování obchodu a služeb 
460 14 Liberec - Česká Republika
IČO: 74465520

E- mail:
dalmatinac@seznam.cz

 

.

 Váš specialista na dovolenou v Chorvatsku!

NÁRODNÍ PARKY A PRÍRODNÍ KRÁSY CHORVATSKA

 

 Kornaty

Kornati

Chorvatské moře je nejkrásnějším, nejteplejším a také nejčistějším evropským mořem. Někdy je tmavomodré, jindy modrozelené, neustále se přelévá, mění barevný tón v závislosti na denní době a úhlu dopadu slunečních paprsků. Ale vždy je krásné a neopakovatelné! Kdo jednou navštíví Chorvatsko, neustále se tam vrací.

 Turistická agentura Davor Krtalić - Dalmatinac

Počasí

 Dalmácie - letiště Split

Click for Split Airport, Croatia Forecast

Pula Rijeka
 Split Zadar Dubrovnik

Chorvatsko

 Dnes Zítra 7 dní

 

Aktivní dovolená. Sport a rekreace.

Lodní výlety na ostrovy a pláže.

 

Průzračně čistá voda, členité písčité i oblázkové pláže ... ale hlavně báječné koupání a odpočinek u moře – to je dovolená v Chorvatsku.

.

Modrá vlajka (Plava zastava) je mezinárodní ocenění za vysoký standard ochrany přírody, čistotu moře a jeho okolí, úpravnost, vybavení, kvalitní sanitární a bezpečnostní podmínky na plážích a v marinách (jachtařských přístavech). Modré vlajky uděluje od r. 1987 Nadace pro ekologickou výchovu (The Foundation for Enviromental Education - FEE) při Radě Evropy, která má sídlo v Kodani. 
Chorvatsko se do programu zapojilo v r. 1997. Aby mohla na pláži či v marině vlát "Modrá vlajka", musí být splněna náročná kritéria, která každoročně sleduje a hodnotí nezávislá komise. Pro udělení tohoto prestižního ekologického ocenění pláži je stanoveno 29 kritérií, z nichž většina musí být povinně splněna. Sleduje se především kvalita mořské vody, vybavení, čistota pláže, úpravnost, bezpečnost, služby na pláži, péče o životní prostředí i ekologické uvědomění pracovníků.
Pro návštěvníky chorvatských pláží je "Modrá vlajka" dobrým vodítkem při výběru pláže. Aby pláž získala toto ocenění, musí být uklizená, čistá, vybavená dostatkem odpadkových košů, toalet, převlékacích kabinek, povinná je informační tabule s náležitými údaji, musí být zajištěn přístup k pitné vodě, záchranná služba a jsou požadavky na její vybavení i možnosti zábavy. Provozovatelé pláže musejí stále sledovat kvalitu vody (včetně obsahu bakterií, organického i anorganického znečištění).

Poznejte Chorvatsko!

Split - Sveti Duje Památky UNESCO

Diokleciánův palác - Split 
Eufrazijeva bazilika - Poreč 
Historické město Trogir 
Katedrála Sv.Jakova v Šibeniku 
Dubrovník 
Plitvická jezera 
Starogradsko polje

Dubrovnik

Poreč

Národní parky

Plitvická jezra 
Kornati 
Souostroví Brijuni 
Ostrov Mljet
Vodopády Krka
Risnjak 
Paklenica 
Pohoří severní Velebit

Plitvička jezera

Kornati

Chránené krajinné oblasti:

Kopački rit
Papuk (Slavonsko gorje)
Medvednica (Zagrebačka gora)
Lonjsko polje
Žumberak - Samoborsko gorje
Horský masív Učka
Zátoka Telašćica - Dugi otok
Vransko jezero
Pohoří Biokovo
Pohoří Velebit

Pogled na Biokovo

Prohlédněte si stránky
.
Národní parky - Více Chránené krajinné oblasti - Více Památky UNESCO - Více
Kornatské ostrovy - Robinzon turistika - Více Nejlepší chorvatské destinace - Více Dovolená na kole - Aerobik u moře! - Více

Turistická agentura Davor Krtalić - Dalmatinac

Národní parky a přírodní krásy Chorvatska - Poznejte Chorvatsko!

 
D

K

     NÁRODNÍ PARKY CHORVATSKA    

 

KORNATI - Národní park Kornati (Kornaty)

Kornati je nejčlenitějším souostrovím v celém Středomoří. Nalézá se mezi ostrovy Žirje, Dugi Otok a Pašman. Souostroví je rozdělené do dvou skupin ostrovů: Dolní Kornati a Horní Kornati. Dolní Kornati tvoří ostrovy Sit a Žut a ostrovy kolem nich, zatímco Horní Kornati, tvoří ostrov Kornat a okolní ostrovy.

Vzhledem k mimořádné kráse krajiny, členitému nábřeži a hojné floře a fauně, 89 ze 152 ostrovů byly vyhlášeny v roce 1980. národním parkem.

Život se soustředil na těchto ostrovech kolem roviny Tarac, nad kterou se vyzvedá pevnost Tureta ze 6. století. Zde se také nachází Kostel Panny Marie Taracské, Královny Moře (Gospe od Tarca, Kraljice Mora), který byl vystavěn na pozůstatcích raného křesťanského kostela ze 16. století. První neděli v červenci pořádají věřící pouť v Tarac, a slavnostní lodní procesí je jedna z nejkrásnějších náboženských události v Chorvatsku.

Souostroví není trvale obydlené, avšak sedlácké a rybářské domky, které jsou rozptýlené po mírných zátokách ostrovů Žut, Sita a Kornat prozrazují přítomnost jejich majitelů. Dnes jsou tyto domky pohostinství a ubytovací jednotky určené pro ty, kteři mají zájem o "robinsonskou turistiku".

Souostroví Kornati je svou nedotčenou krásou rájem pro plachtáře, potápěče a všechny milovníky samoty.

Robinzon turistika - Kornati

NP - Kornati

 

PLITVIČKA JEZERA - Plitvická jezera

Plitvická jezera jsou nejznámějším a zároveň nejkrásnějším národním parkem v Chorvatsku. Tato chráněná oblast je od roku 1979 na seznamu světového dědictví UNESCO. Plitvická jezera leží v kouzelném kraji vod a lesů podél hlavní cesty vedoucí ze Záhřebu do Dalmácie.
Plitvická jezera se skládají z 16 malých jezer, která jsou vzájemně propojena kaskádami a vodopády. V okolních lesích žije mnoho druhů zvířat, podmínky pro život zde našli například i medvědi a vlci. Pro návštěvníky jsou zde připravena speciální vozidla na prohlídku a elektrické trajekty na projížďku po jezerech.

NP Plitvická jezera - Více

 

SJEVERNI VELEBIT - Severní Velebit

Severní Velebit je přírodně nejdůležitější a nejatraktivnější část horského masívu Velebit. Zahrnuje přírodní rezervace - Rožanski a Hajdučki kuk, Lukinu jeskyň, která je jednou z nejhlubších na světě, dále pak Velebitskou botanickou zahradu.
Z vrcholků Velebitu můžete spatřit Jadranské moře a ostrovy.

NP Severní Velebit - Více

 

PAKLENICA - Paklenica

Národní park ležící na jižní straně největšího pohoří Chorvatska Velebit, rozkládá se od nejvyšších vrcholků Velebitu až k moři. Dva kaňony Velika Paklenica a Malá Paklenica , hluboká až 400 m lákají zvláště turisty a horolezce. Je zde mnoho skal, bohatá fauna i flora. Nejpopulárnější skála pro horolezce je Anića Kuk, kde trénují i chorvatští horolezci.

NP Paklenica - Více

 

KRKA - Krka
Krka je známá chorvatská řeka s délkou toku 72 km. Národní park Vodopády řeky Krka se rozkládá od Kninu do místa Skradina. Řeku zkrášlují hluboké kaňony, jezera a množství vodopádů z nichž nejlepší je Skradinski Buk a Roški vodopád. Mezi těmito vodopády leží jezero s malým ostrůvkem Visovac a klášterem.
                                                    NP Krka -
Více

 

RISNJAK - Risnjak

Risnjak je lesnatý horský masív severně od Rijeky v Gorskom Kotaru. Leží na přechodu mezi Alpami a pohořím Dinare a proto vlivem přímořského a kontinentálního klimatu na tak malé rozloze (30 km2) je zde bohatá flora a fauna (výskyt medvědů, rysů, divokých koz, jelenů nebo orla). Je zde mnoho překrásných vyhlídek.
 

NP Risnjak - Více

 

BRIJUNI - Brijuni

Brijuni je souostroví a národní park ležící na západním pobřeží Istrie naproti obce Fažana, skládá se ze 14 ostrovů a ostrůvků. Dva největší ostrovy jsou Veliki Brijun 7 km2 a Mali Brijun 1,7 km2, menší pak Sveti Marko, Gaz, Okrugljak, Šupin, Šupinić, Galija, Grunj, Vanga, Madona, Vrsar, Kozada i Sveti Jerolim.
Na ostrovech naleznete i mnoho historických a kulturních památek jako například Bazilika Sv.Marie z V.-VI.století, kostel Sv.Germana u XV. St. Je zde bohatá flora i fauna.
V roce 1983 jsou Brijuni prohlášeny národním parkem.

NP Brijuni - Více

 

MLJET - Ostrov Mljet

Ostrov Mljet leží jihozápadně od města Dubrovník, je to nejjižnější z větších jadranských ostrovů, nejvíce zalesněný a nejpůvabnější. Nedotčená příroda, mírné podnebí, bujná vegetace, naprostý klid k odpočinku, velký počet hodin slunečního svitu, možnost koupání v čistém moři i v jezerech , to vše na Mljet láká stále větší počet turistů. Největší obce n ostrově je Babino Polje, která leží na proláklině přesně uprostřed ostrova. V Jeho západní části na ploše 30 km2 se prostírá národní park, v jehož centru se nachází jezero, které je vlastně mořskou lagunou napájenou úzkým průlivem.
Mljet je prohlášen národním parkem od roku 1960. Na ostrově se dochovaly antické památky i Benediktinský klášter z 12.st., který stojí na Mariánském ostrově uprostřed vnitrozemského jezera zvaného Veliko jezro.

NP Mljet - Více

 
 

 

Dovolená v Chorvatsku! Místo pro Vaší dovolenou! / Turistická agentura Davor Krtalić - Dalmatinac