Nabídka:

 

Apartmány:

- Istrie

- Kvarnerská riviéra a ostrovy

- Severní Dalmácie

- Střední Dalmácie

- Jižní Dalmácie

- Zvláštní nabídka

- Luxusni vily s bazénem *

- Yacht Charter

- Cykloturistika

 - Last minute
 - Online rezervace
 - Pokoje

- Nemovitosti

- Pronájem do fixu

- O nás

 - Kontakty

- Chorvatsko

- Gastro nabídka

- Národní parky

- Vylety

 - Podmínky
 - Domácí řád a pravidla
 - Drobné rady

- Svet

- Kniha návštěv

- Tvroba stránek

- Mapa stránek

 - Kontakty
 
 

 

 

K moři do Chorvatska!

Ubytování a dovolená v Chorvatsku!

Apartmány - Chorvatsko - Dalmácie - Davor Krtalić - Dalmatinac

Jaderské moře, prosluněné pláže a kouzelná příroda to je Dovolená v Chorvatsku!

Nejlepší dovolená pro Vás.

Fascinuje vás Jaderské moře, nedotčená příroda a přátelská atmosféra.

Stranice izradio - Davor Krtalić - Dalmatinac

 

 

CHORVATSKO - Místo pro Vaší dovolenou! Nabídka ubytování - Apartmány - Nejlepší ceny!

HR    CZ    EN    DE    IT

  Užitečné informace při cestě do Chorvatska!

Co to znamená? Vysvětlení některých pojmů: Pokoj – Apartmán – Studio apartmán / Ceny v Chorvatsku – Je Chorvatsko drahé?
Co je to: Záloha / Doplatek na místě po příjezdu / Pobytová taxa / Závěrečný úklid / Vratná záloha – kauce / Turnus / Příjezd – odjezd?
Chorvatský slovník / Suvenýry z dovolené v Chorvatska / Alternativa – možnost


 
Vysvětlení některých pojmů: Pokoj – Apartmán – Studio apartmán
Pokoj je místnost na spaní pro 1 nebo 2 osoby. Nemá kuchyň, někdy má ledničku. V pokoji se nemůže vařit. Pokoj má koupelnu a malý balkon. Někdy mají dva pokoje společnou terasu.
Studio apartmán: jedná se o jednu větší místnost s kuchyňkou a se 2 lůžky, někdy se 3 lůžky. Studio apartmán má vybavenou mini kuchyňku, stůl, židle, koupelnu se sprchou nebo vanou. Většina studio apartmánů je vybavena TV a klimatizací. Studio apartmán má terasu/malý balkon se stolem a židlemi.
Apartmán: je v podstatě kompletní byt pro ubytování 2 a více osob. Standardní vybavení apartmánu pro 4 osoby je:
typ 2+2
- 1 ložnice s manželským lůžkem
- vybavená kuchyň
- obývací pokoj
- kuchyň a obývací pokoj jsou většinou jedna větší společná místnost
- koupelna
- terasa
typ 4/1
2 ložnice s manželským lůžkem
vybavená kuchyň
obývací pokoj
kuchyň a obývací pokoj jsou většinou jedna větší společná místnost
koupelna
terasa

Vybavení apartmánu: kompletně vybavená kuchyň, nádobí, příbory, náčiní k vaření a servírování jídla pro určitý počet osob dle velikosti apartmánu, lednička, někdy mrazák, jídelní stůl a židle, TV nebo SAT, klimatizace, terasa vybavená stolem a židlemi. Povlečení a ručníky se mění jednou týdně.


Někdy je rozdělení apartmánu odlišné od standardního, některé apartmány mají vlastní balkon, někdy je možnost využití společné terasy nebo zahradní terasy.

Dodatečné lůžko - dodatečné lůžko v apartmánu může být standartní lůžko pro dospělou osobu nebo rozkládací gauč pro 1 nebo 2 osoby.
Některé apartmány mají i dětskou postýlku, to je uvedeno v popisu apartmánu.
Například: apartmán 4+1 má dvě ložnice se dvěma manželskými lůžky a jedno dodatečné lůžko v obývací části.

Při rezervaci ubytování máte zároveň zjištěné parkování pro automobil.

Poznámka: označení apartmánu 2+2 nebo 4/1 znamená, že v apartmánu mohou být ubytované pouze 4 osoby.
Cena apartmánu se rozumí cena za celý apartmán pro určitý počet osob na jeden den. Pokud v apartmánu pro 4 osoby (typu 4/1) je ubytován menší počet osob než 4, cenu nelze měnit.

 
Ceny v Chorvatsku – Je Chorvatsko drahé?

Tento výraz, že chorvatsko je drahé je pouze subjektivní pocit hostů, kteří nedokážou ocenit dary přírody, které má Chorvatské území. Konkrétně Makarská riviéra je vyznamenaná na světě jako jedno z nejkrásnějších míst na planetě a ostrov Hvar patří mezi 10 Top ostrovů světa – v roce 2007 na 7 místě (do vyhledávače google zadejte výraz “top islands of the world 2007“). V historii českého národa je Chorvatsko nedoceněné, jelikož je velmi dobře dostupné. Proto posuďte sami ceny v Praze, která je nádherná a na levandulovém ostrově Hvar, který je na 7 místě nejkrásnějších ostrovů světa. Zjistíte, že i přes to, že ceny jsou vyšší než v malém městě České republiky, ale také nedosahují cen na velmi známých místech i městech České republiky.
Ceny v supermarketech větších letovisek jsou stejné jako v ČR. Proto není potřeba vozit z česka velké nákupy. Ceny v restauracích se pohybují dle výběru pokrmu, samozřejmě že plody moře jsou dražší než pizza. Dražší položkou jsou nápoje – pivo, slazené komerční nápoje a chleba. Ostatní je opravdu porovnatelné s cenami v České republice.

 
Co to znamená?
 
Co to znamená?
 
Suvenýry z dovolené v Chorvatska

GS pořizováním suvenýrů nebudete mít v Chorvatsku žádné problémy. Turisté si nejčastěji kupují suvenýry ruční výroby.

Dárky a suvenýry je nejlepší nakupovat na místních tržištích, jelikož výběr je opravdu široký a ceny poměrně nízké. Na tržišti seženete opravdu vše, počínaje potravinami, ovocem, kořením, dekorativními předměty a konče oblečením, módními doplňky, parfémy a elektronikou.

V turistických centrech nebo menších městečkách bývá zvykem podomovní prodej. Starší ženy nabízejí přímo před vlastním domem své výrobky. K typickým předmětům patří háčkované krajky nebo paličkované bytové dekorace.

Háčkované krajky patří k velmi oblíbeným suvenýrům, jelikož jejich výroba je spojena s dlouholetou chorvatskou tradicí.

Turistům doporučuji nákup kvalitního třešňového likéru Maraschino, který je k dostání ve všech obchodech. Likér je typický svojí nezaměnitelnou třešňovou, jemně sladkou chutí.

Ženy většinou nakupují sušenou levanduli nebo výrobky z ní zhotovené. Nejširší výběr dárků z levandule naleznete na tržištích ve střední Dalmácii. Nabídka zahrnuje levandulové éterické oleje, vyšívané plátěné pytlíčky plněné levandulovými květy nebo levandulovou kosmetiku.

Typickým chorvatským suvenýrem je tzv. morčić, šperk s podobiznou černošské hlavy s bílým turbanem. Tento symbol je spjat s ochranou rybářů a námořníků. Suvenýry s morčićem můžete zakoupit jako náušnice, náramky, prstýnky, ozdobné jehlice, knoflíky nebo brože.

K tradičním chorvatským, velmi oblíbeným, suvenýrům patří replika vučedolské holubice. Holubice je pojmenována podle oblasti Vučedolu u Vukovaru, kde byl nalezen její originál. Turisté mohou zakoupit její repliku vyrobenou z keramiky, dřeva nebo skla.

V obchodech se suvenýry se hojně nabízejí kravaty, jelikož Chorvatsko je jejich domovem. Kravaty se zpravidla vyrábějí z čistého hedvábí, motiv na nich uvedený zpravidla symbolizuje dějiny Chorvatska.

 
Co to znamená?
 
Co to znamená?
 
Co to znamená?
 

.

Turistická Agentura Davor Krtalić - Dalmatinac

 

D

K

         

Více informace:

 

Více informace:

 

Dovolená v Chorvatsku!

 

Dovolená v Chorvatsku!

 

 .