Nabídka:

 

Apartmány:

- Istrie

- Kvarnerská riviéra a ostrovy

- Severní Dalmácie

- Střední Dalmácie

- Jižní Dalmácie

- Zvláštní nabídka

- Luxusni vily s bazénem *

- Yacht Charter

- Cykloturistika

 - Last minute
 - Online rezervace
 - Pokoje

- Nemovitosti

- Pronájem do fixu

- O nás

 - Kontakty

- Chorvatsko

- Gastro nabídka

- Národní parky

- Vylety

 - Podmínky
 - Domácí řád a pravidla
 - Drobné rady

- Svet

- Kniha návštěv

- Tvroba stránek

- Mapa stránek

 - Kontakty
 
 

 

 

K moři do Chorvatska!

Ubytování a dovolená v Chorvatsku!

Apartmány - Chorvatsko - Dalmácie - Davor Krtalić - Dalmatinac

Jaderské moře, prosluněné pláže a kouzelná příroda to je Dovolená v Chorvatsku!

Nejlepší dovolená pro Vás.

Fascinuje vás Jaderské moře, nedotčená příroda a přátelská atmosféra.

Stranice izradio - Davor Krtalić - Dalmatinac

 

 

CHORVATSKO - Místo pro Vaší dovolenou! Nabídka ubytování - Apartmány - Nejlepší ceny!

HR    CZ    EN    DE    IT

Pláže v Chorvatsku! - Turistická agentura Davor Krtalić - Dalmatinac

Pláže a křišťálové moře

 

Chorvatské moře je nejkrásnější a nejbližší. Nová dálnice nám ubytování v Chorvatsku a chorvatské moře ještě 
víc přiblížila.

.

 Váš specialista na dovolenou v Chorvatsku!

Pláže v Chorvatsku!

Pláže v Chorvatsku jsou vhodné pro rodiny s dětmi, většina pláží má vybavení pro děti. Krása a čistota písečných pláží nenechá nikoho bez povšimnutí. V některých letoviscích na pobřeží i na ostrovech se organizují plážové zábavy až do rána, mezi nejpopulárnější patří mezinárodní DJ-eve za house a techno zábava pod širým nebem.

 Léto, moře, pláž. Sluncem opálená ...

Chorvatské moře je nejkrásnějším, nejteplejším a také nejčistějším evropským mořem. Někdy je tmavomodré, jindy modrozelené, neustále se přelévá, mění barevný tón v závislosti na denní době a úhlu dopadu slunečních paprsků. Ale vždy je krásné a neopakovatelné! Kdo jednou navštíví Chorvatsko, neustále se tam vrací.

Windsurfing. Nejpopulárnější letní sport je windsurfing, pro ty, kteří se setkali poprvé s tímto sportem jsou zde k dispozici i školy windsurfingu, na plážích v Chorvatsku se pronajímá i vybavení.

Počasí

 Dalmácie - letiště Split

Click for Split Airport, Croatia Forecast

Pula Rijeka
 Split Zadar Dubrovnik

Chorvatsko

 Dnes Zítra 7 dní

 

Průzračně čistá voda, členité písčité i oblázkové pláže ... ale hlavně báječné koupání a odpočinek u moře – to je dovolená v Chorvatsku.

.

Modrá vlajka (Plava zastava) je mezinárodní ocenění za vysoký standard ochrany přírody, čistotu moře a jeho okolí, úpravnost, vybavení, kvalitní sanitární a bezpečnostní podmínky na plážích a v marinách (jachtařských přístavech). Modré vlajky uděluje od r. 1987 Nadace pro ekologickou výchovu (The Foundation for Enviromental Education - FEE) při Radě Evropy, která má sídlo v Kodani. 
Chorvatsko se do programu zapojilo v r. 1997. Aby mohla na pláži či v marině vlát "Modrá vlajka", musí být splněna náročná kritéria, která každoročně sleduje a hodnotí nezávislá komise. Pro udělení tohoto prestižního ekologického ocenění pláži je stanoveno 29 kritérií, z nichž většina musí být povinně splněna. Sleduje se především kvalita mořské vody, vybavení, čistota pláže, úpravnost, bezpečnost, služby na pláži, péče o životní prostředí i ekologické uvědomění pracovníků.
Pro návštěvníky chorvatských pláží je "Modrá vlajka" dobrým vodítkem při výběru pláže. Aby pláž získala toto ocenění, musí být uklizená, čistá, vybavená dostatkem odpadkových košů, toalet, převlékacích kabinek, povinná je informační tabule s náležitými údaji, musí být zajištěn přístup k pitné vodě, záchranná služba a jsou požadavky na její vybavení i možnosti zábavy. Provozovatelé pláže musejí stále sledovat kvalitu vody (včetně obsahu bakterií, organického i anorganického znečištění).

Supetar - Ostrov Brač, čisté moře, krásné oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře.

Ostrov Pag oplývá plážemi (jedna z nejznámějších je Zrče), zátokami, překrásnými skalnatými oblastmi s řídkými borovicemi a nízkými duby.

Světová media představují chorvatské pobřeží jako top destinaci s překrásnými plážemi, kde si každý může najít své místo pro koupání dle své představy, ať již požaduje zábavu, romantiku nebo klid v kruhu své rodiny. Upozorňují na možnost zábavy a dle názoru britského Guardiina, Chorvatsko je výbornou výměnou za Ibizu. Chorvatsko má 1700 km pobřeží s upravenými plážemi i pro nejmladší a místy pro stavění hradů z písku jako například na pláži Zlatni rat, která je dle Daily Telegraphu nejlepší pláží v Evropě.

 

Dovolená v Chorvatsku!

 

Poznámka: Letošní letní dovolená u moře se blíží. Chorvatsko patří mezi ideální dovolené pro malé děti.

 

D

K

         

Místo pro Vaší dovolenou! Nabídka ubytování - apartmány a pokoje:

K moři do Chorvatska!

Ubytování a dovolená v Chorvatsku!

Průzračně čistá voda, členité písčité i oblázkové pláže ... ale hlavně báječné koupání a odpočinek u moře – to je dovolená v Chorvatsku.

Ubytování a dovolená v Chorvatsku - pokoje a apartmány!

 

ADAC: Chorvatsko má nejčistější moře ve Středozemí!

BERLÍN: Chorvatsko má nejčistější moře v Mediteránu, podle posledních výzkumů německého autoklubu ADAC, který je třetím největším světě. ADAC již více než 10 let zkoumá v Chorvatsku kvalitu moře a o výsledcích informuje svých 16 milionů členů. Včera byla na berlínském veletrhu ITB podepsána smlouva o nových výzkumech Jadranského moře, které ADAC bude provádět na 50 místech chorvatského pobřeží a to ve spolupráci s "Hidrografskim" institutem ve Splitu. Nové výzkumy začínají již za měsíc. Čisté moře je pro Chorvatsko hlavním argumentem při prodeji turistické nabídky.
Na chorvatských plážích si lidé vychutnávají koupání v nejčistějším moři Mediteránu. To potvrdily nejnovější výzkumy kvality moře, které provádí Ministerstvo pro ochranu okolí a výstavby.
Od roku 1988 Chorvatsko provádí program sledování kvality moře a je člen Konvence ochrany mořského pobřeží ve Středozemí. Na plážích vlaje 103 modrých vlajek, což je o 11% více než v loňském roce. Istrie je první v počtu modrých vlajek - celkem 49, dále pak Primorsko-goranska županja má 28 modrých vlajek. 
Toto prohlásil Petr Zimmer, ředitel oblasti turismu v ADAC. Výsledky výzkumu kvality vody se oznamují v 60 mil. letáků, které ADAC vydává a počítá se s 80 miliony čtenářů. Smlouvu je za Chorvatsko podepsal Niko Bulić, ředitel Hlavního úřadu HTZ. 
(Informace a fotografie jsou převzaty z http://www.poslovni.hr)

 

 
D

K

         

Pláže v Chorvatsku!

Bacvice - Split Bacvice - Picigin - Split Makarska - Plaza Rabac - Lanterna
Zrce - Novalja Sibenik - Solaris Drazica - Biograd na moru Trincel - Stara Novalja
Selce Sukosan Frapa Rogoznica Hvar
 
 
D

K

Pláže v Chorvatsku jsou vhodné pro rodiny s dětmi a většina pláží je vybavena pro děti.

Zátoka Lone (Rovinj), Pláž Katoro (Umag), Crveni Ostrov (Rovinj), Pláž Maslinica (Rabac), Rajska pláž (Lopar, ostrov Rab), Sunčana Zátoka (Mali Lošinj), Plaže rivijere Crikvenica, Vela Pláž Baška (ostrov Krk), Pláž Stara Baška (ostrov Krk), Záatoka Klimno (ostrov Krk), Zaton (Zadar), Pláž Ninska laguna (Nin), Pláž Pinija (Petrčane), Zelena Punta (ostrov Ugljan, Kukljica), Pláž Dražica (Biograd), Pláž Zrče (Novalja, ostrov Pag), Pláž Soline (Vrboska, ostrov Hvar), Jelsa (otok Hvar), Sv. Nedjelja (ostrov Hvar), Paklené ostrovů (Hvar), Medena (Trogir), Pláž Pantan (Trogir), Pláž Raduča (Primošten), Dugi Rat (Omiš), Pláže na Makarské riviéře, Plaža Punta Rata (Brela), Pláž Copacabana (Dubrovnik), Pláž Banje (Dubrovnik), Korčula (ostrov Korčula), Pláž Trsenica (Orebić - Pelješac), Zlatni Rat (Bol, ostrov Brač).

Zlatni rat - Bol

Makarska rivijera

 

 

 

Brela - Makarska rivijera

Oblázková pláž Punta Rata v Brele na Makarské riviéře je známá jako nejlépe upravená pláž v Chorvatsku, dokonce dle některých názorů i v Evropě. Pyšní se modrou vlajkou, má záchranářskou službu, sprchy, první pomoc, rampu pro invalidy,kavárny a restaurace, stín borovicového lesa, kde se mohou návštěvníci schovat od slunce a užívat v nezapomenutelném pohledu na moře, okolní ostrovy a pohoří Biokovo.

Pro děti jsou velice zajímavá i letoviska Privlaka a Sabunike u Ninu, a to především pro mělké , písečné zátoky. Tyto turistické destinace jsou známé i léčivým blátem vhodným pro revmatické a kožní potíže. Na plážích jsou hřiště pro rekreaci, v horkém létě zde vane mírný větřík, který vysoké teploty činí snesitelnějšími a to ocení především malé děti a starší osoby.

Plaza Ninska laguna

 

Pláž Zlatni Rat na Brači je jedna z nejlepších chorvatských pláží, působením větru a mořských proudů často mění svůj tvar.

Pláž Šunj na Lopudu je vzdálena asi kilometr od města Lopud. Procházka vede přímo srdcem ostrova podél hřbitova a kostelíka. Pláž má výbornou polohu a dvě menší restaurace.

Romantické pláže – divoké zátoky na Visu a na Kornatech, jsou zvláštností chorvatského pobřeží, je zde celá řada skrytých místeček, ke kterým se dostanete obtížným sestupem a nebo jen loďkou. Hovoříme o zátokách na ostrovech Stinive, Stončice, Milna a Srebrna na Visu. Jsou si podobné i s místy na Kornatech, kde bez velké námahy můžete najít klidnémísto pro koupání, kde v podstatě budete sami vy a moře.

Pláž Saturn na ostrově Dugi otok – drobný bílý písek činí moře v tomto místě obzvlášť azurově modrým, v blízkosti je o borový lesík, odkud máte možnost pozorovat otevřené moře.

Písečné pláže:
Trinćel (Pag), Pláž Sveti Duh (Pag), Záatoka Klimno (ostrov Krk), Rajska pláž (Lopar, ostrov Rab), Sabuša, Jelenica i Kostanj (ostrov Ugljan, Kukljica), Slanica (ostrov Murter)
Pláže ostrovů Susak, Plaže okolice Nina, Zátoka Saldun (Čiovo), Saharun (Dugi Ostrov), Pláž Mlaska (Hvar), Lumbarda (Korčula), Překrásné písčité pláže u Omiše, Trstenica (Orebić, Pelješac), Prapratno (Ston, Pelješac), Zaljev Saplunara (Mljet), Pláž Šunj (ostrov Lopud).

 
Zábava a noční život: Plaža Girandella (Rabac), Plaže Poreča, Plaža Saharun (Dugi Otok), Vodice, Plaža Bačvice (Split), Plaža Okrug (Čiovo, Trogir), Hvar (otok Hvar), Slanica (otok Murter), Plaža Zrče (Novalja, otok Pag), Plaža Pinija (Petrčane), Plaža Banje (Dubrovnik), Zlatni Rat (Bol, otok Brač), Jelsa (otok Hvar). Pláž Zrče na ostrově Pag – je hlavní důvod, proč se Chorvatsko začalo srovnávat s Ibizom. Pláž leží mezi městy Novlja a Gajca, je zde mnoho klubů a kaváren, které mají zábavu non - stop, je to místo především pro mladé a víkendem sem přijíždí mnoho mladých z okolních míst, ale i z pevniny.

Petrčane – je centrem hudební zábavy. Koná se zde Garden festival, Soundwave festival, v červenci Electric elephaunt a koncem srpna nejrůznější hudební akce. Nejen zábava na pláži, ale i zábava na lodi Argonaut, která v době konání festivalu popluje z Petrčane do Garden klubu v Zadaru. Garden festival v Petrčane je nejlepší evropský festival dle názoru britských médií.

Kamenice podél Komiže – 10 minut procházky od centra Komiže a dojdete ke koupališti pro strmým kopcem. Dříve to byla pláž pro místní obyvatele, kteří vyhledávali klid, ale časem se pláž stala populární pro skupiny mladých lidí, kteří v lesíku nad mořem vybudovali divoký kemp. Malý výčep piva se změnil v noční klub a jako magnet přitáhl hudebníky a hosty z celého světa.

Banje, Dubrovník – jedna z nejlepších pláží jižního Jadranu, ze které můžete pozorovat dubrovnické hradby a pochutnávat si na drinku a nebo na specialitách ve zdejší restauraci. Toto je místo pro náročnější a samozřejmě i služby jsou dražší.

Bačvice – splitská městská pláž, která je známá dle piciginu, sportu s míčkem, který byl ne této pláži také vymyšlen. Kromě piciginu je zde i jiná zábava jak pro Spličany, tak i pro ostatní návštěvníky v letních měsících. Vrcholem zábavy je 6. a 7. srpen, kdy se zde koná Ester festival, na který se přihlásilo třicet DJ-ů.

Zrce - koktel bar

 

Bol - Windsurfing

Windsurfing. Nejpopulárnější letní sport je windsurfing, pro ty, kteří se setkali poprvé s tímto sportem jsou zde k dispozici i školy windsurfingu, na plážích v Chorvatsku se pronajímá i vybavení.
Windsurfing i kitesurfing: Savudrija (Umag), Premantura (Medulin), Zaljev Preluk (Opatija, Volosko), Punat (ostrov Krk), Baška (ostrov Krk), Plaže Girandella i Ravni (Rabac), Jadrija (Šibenik), Viganj (Pelješac), Zlatni Rat (Bol, ostrov Brač)

Zlatni Rat - Bol - Windsurfing

 
D

K

         

 
 
 
 
 

 

 

Dovolená v Chorvatsku!