Nabídka:

 

Apartmány:

- Istrie

- Kvarnerská riviéra a ostrovy

- Severní Dalmácie

- Střední Dalmácie

- Jižní Dalmácie

- Zvláštní nabídka

- Luxusni vily s bazénem *

- Yacht Charter

- Cykloturistika

 - Last minute
 - Online rezervace
 - Pokoje

- Nemovitosti

- Pronájem do fixu

- O nás

 - Kontakty

- Cenik

- Chorvatsko

- Gastro nabídka

- Národní parky

- Vylety

 - Podmínky
 - Domácí řád a pravidla
 - Drobné rady

- Svet

- Kniha návštěv

- Tvroba stránek

- Mapa stránek

 - Kontakty
 
 

Split - Sveti Duje

 

Stranice izradio - Davor Krtalič - Dalmatinac

 

CHORVATSKO - Místo pro Vaší dovolenou! Nabídka ubytování - Apartmány - Nejlepší ceny!

HR    CZ    EN    DE    IT

  Nabídka / Istrie - Rovinj - Místo pro vysněnou dovolenou!

 

Rovinj: Apartmány

Kategorie: 3 hvězdičky ***

Majitel apartmánu hovoří: EN, DE, IT

Pronajímáme: 3 Apartmány

Šifra: DK-Rovinj-01

Popis objektu a okolí

Vzdálenost od moře 800 m
Vzdálenost od pláže 800 m
Vzdálenost od centra 4 km
Vzdálenost od obchod  100 m
Vzdálenost od restaurace  100 m
Typ pláže: oblázková Ano

Parkoviště

Ano

Domácí mazlíčci

Ne
Možnost využití grilu Ano
Vybavená kuchyňka Ano
Koupelna Ano
Klimatizace* Ano
Terasa Ano
Výhled na moře Ne
TV + Satelit Ano
Internet  Ano
Telefon Ne
Topení Ne

Rovinj

Dodatečné informace a rezervace:

Poznámka:
*
Apartmány se pronajímají během celého roku.
*
Klimatizace

Rovinjská riviéra: Rovinj - Panorama Rovinj

Popis místa, historie a památky.

Rovinj je velmi oblíbené letovisko, má 13. tis. obyvatel, leží 36 km severozápadně od Puly. Pro svůj typický středomořský starobylý vzhled patří Rovinj k nejmalebnějším městům nejen v Istrii, ale i na celém jadranském pobřeží. Pokládá se též za město, které si nejvýrazněji zachovalo svůj benátský ráz.
Stará, mimořádně malebná původní část města se rozkládá na nevelkém poloostrově (původně to byl ostrov, který byl teprve v 18. stol. spojen násypem s pevninou), nová část se rozrůstá na pevnině na všechny strany.

Dva přístavy, vnitřní je malý, úplně chráněný. Na severu je zátoka Valdibora, na jihu Južna luka a Veštar. Rovinj vyniká mimořádně bohatou subtropickou vegetací i pěkným lesním porostem (borovice). Před pobřežím je mnoho malých ostrůvků, jen některé jsou obydleny.
Zdejší zemědělství je zaměřeno na vinohradnictví. Pěstuje se zejména ceněná odrůda malvazija. Rybářství využívá zdejších dobrých lovišť, v místě je i závod na zpracování ryb. Výroba nápojů a zpracování tabáku.
Začíná na severu, téměř u Limského zálivu, naturistickým střediskem Valalta, pak pokračuje dalším naturistickým střediskem Monsena. Po něm následují střediska Monte Mulin, Montauro, Park, Eden, Vile Rubin, Rovinjsko Selo s bungalovy Country Club.

Panorama Rovinj

Součástí Rovinje jsou i ostrůvky: Katarina a Crveni otok (Červený ostrov). Ostrůvek Katarina je zalesněný, leží přímo proti přístavnímu molu v Rovinji. Crveni otok je složen ze dvou ostrůvků: Sveti Andrija a Maškin. Na ostrově Sveti Andrija lze vidět pozůstatky starých staveb z doby římského osídlení (jsou viditelné v moři), některé zdejší nálezy jsou umístěny v parku s velmi bujným rostlinstvem vč. lesa, zříceniny předrománského kostelíka. Od 6. do 13. stol. působil na ostrově benediktinský klášter založený za ravennského exarchátu. V 19. stol byly části klášterního komplexu obnoveny a zakomponovány do vily barona Hütterodta, která byla v nové době upravena na komfortní hotel s bazénem Dvorac. V prostorách starého kostela je umístěno lapidárium. Centrální část ostrůvku zaujímá moderní luxusní hotel Istra. Ostrůvek Sveti Andrija je spojen násypem se sousedním ostrůvkem Maškin, kde je naturistická pláž. Crveni otok i Katarina mají pravidelné spojení lodí s městem. Oba jsou oázou klidu - diskotéky a auta sem nemají přístup. Crveni otok je kromě toho prohlášen za chráněný přírodní výtvor. Je zde i jachtařská škola a potápěčská základna.

Istrie - Rovinj - Místo pro vysněnou dovolenou!

Fotografie: dům, apartmány, zahrada, pohled z terasy, parkoviště ...

Turistická agentura Davor Krtalič - Dalmatinac

Popis a fotografie apartmanů!

Istrie - Rovinj - Město pro dovolenou Vašich snů!

D

K

Fotografie: dům, apartmány, zahrada, pohled z terasy ...

Apartmán A1 4+2 červený (1.patro) 55 m2

Složení: 2 ložnice a každá má balkon 3 m2. Kuchyň s obývací částí, kde se nachází rozkládací pohovka. Koupelna se sprchou + pračka
Klimatizace
Internet

 
D

K

Apartmán A2 4+2 modrý (1.patro) 55 m2

Složení: 1 ložnice s manželským lůžkem + 1 dětský pokoj se dvěma lůžky. Kuchyň s obývací částí, kde se nachází rozkládací pohovka. Z kuchyně se vychází na terasu 4,5 m2. Koupelna se sprchou + pračka. Klimatizace. Internet.

 
D

K

Apartmán A3 4+2 (2.patro) 65 m2

Složení: 2 ložnice s manželskými lůžky + 1 dětský pokoje se dvěma lůžky. Kuchyň s obývací části, kde se nachází rozkládací pohovka. Z kuchyně se vychází na terasu 4,5 m2. Koupelna se sprchou + pračka- Klimatizace. Internet.

 
D

K

 

 Cenik: Na dotaz
.

*Široká nabídka, komfortní apartmány + klimatizace + TV SAT + internet přípojka, destinace Rovinj za solidní ceny nabízí možnost slev z ceny ubytování při zpracování kalkulace při rezervaci a to slevy na počet osob a termín rezervace.
 

*Je třeba si pročíst domovní řád a pravidla: Pravidla!

Pošlete si dotaz! / Šifra: DK-Rovinj-01 Více informací o cenách ubytování - co cena obsahuje?
Dodatečné platby.
Info!

*Sleva z ceny ubytování: dle dohody

 

  *V sousedství máme k dispozici dva domy s luxusními apartmány.

D

K

Více informací a fotografií je uvedeno na stránkách. Rovinj!

Rovinj - historie a památky

Původně ilyrské sídlo prožilo pak římskou, byzantskou i franckou nadvládu. Poměrně dlouho, po sto let tu byli pány aquilejští patriarchové, ale nejdéle tu vládli Benátčané, 500 let. Pak město připadlo Rakousku, po první světové válce Itálii, po r. 1945 Chorvatsku (v rámci Jugoslávie). Vystěhováním italského obyvatelstva se město téměř vylidnilo. Záchranou bylo znovuosídlení chorvatskými výtvarnými umělci a spisovateli.
Rovinj je charakteristickým příkladem městského sídla středozemního typu - stupňovitě rozložené na kopci s dominantou kostela na nejvyšším bodě.
V Rovinji je to kostel sv. Eufemie (Sveta Fuma či Eufemija) z 18. stol. V kostele je cenný inventář, mimo jiné vzácný pozdně antický sarkofág sv. Eufemie ze 6. stol. Zvonice mimo chrám je dnes přístupná, krásný rozhled. Město bylo původně obehnáno dvěma pásy hradeb, z nich se dochovalo jen málo.
Na náměstí u přístavu je Balbiho oblouk (Balbijev luk) na místě někdejší městské brány, barokní radnice (vijećnica) a hodinová věž (toranj za sat), vše ze 17. stol.
Mimo hradby, na náměstí Na Lokvi (Trg Na lokvi) je nejstarší památka města, osmiboká románská kaple sv. Trojice (Sveto Trojstvo) ze 13. stol.

Rovinj

Rovinj - Valata / FFK kemp

Rovinja - Valata FFK kamp

Rovinj - Monvi centar

 
D

K

Istrie - Výlety

Národní park Brijuni 
Toto je výlet pro milovníky exotických krásu nedotčené přírody! Na ostrově Veli Brijun, jeden z 16 ostrovů, které jsou v tomto unikátním národním parku budete uvítané vůni století starý borovic, křišťálově modrého moře, barevná harmonie moře a nebe, kamene a dřeva. Užijte si kontaktu s nedotčenou přírodou a při setkání s několika zvířaty, která volně chodí zelené louky své impérium!

Vnitrozemí Istrie
kromě překrásné přírody máte možnost navštívit města i městečka plných romantických památek, gotických a barokních paláců, středověkých základen, kostelů a náměstí.
Lanýž je vyvrcholením gastronomie. Je zvláštní, tajemné a skryté podzemní hlízy. Můžeš vůně speciálně vyškoleni psa.
Canoe - rafting
S pomocí instruktorů si můžete vyzkoušet rafty na řece Kupe.
Fish Picnic
lodní výlet kolem mnoha ostrůvků a zálivů s obědem na lodi.
Postojnska jama - Jeskyně Postojna navštivte Postojnsku jeskyni, kterou milion let tvarovaly kapky řeky Pivky.
Seznamte se s místem, kde se chovají známé bílé koně Lipicanery.Seznamte se s Jeskyně Postojna, jedné z nejkrásnějších jeskyní v Evropě, která byla během milionů let, po kapkách, rok po roku, řeky tvořily Pivka. Navštivte Lipica, místo známé pro svou výrobu svět-proslulé bílé koně, kteří Lipizzaners zajistíme speciální program.
Venecija - Benátky (italsky Venezia). Jeho historické jádro se nachází na mělké laguně, novější části města pak byly vybudovány na rozsáhlém břehu. Benátky mají podstatný historický, kulturní, společenský i administrativní význam. Ve středověku byly centrem Benátské republiky, dnes jsou středem své oblasti, probíhá tu bohatý kulturní život. Nenechte si ujít výlet do jednoho z nejkrásnějších měst na světě, město na ostrově 118! Toto živé muzeum bude radost vám obnovena stopy svojep rošlosti, kanály a mosty (most Rialto, most Uzdaha) a na náměstí sv nádhernou baziliku v osmém století.

 

D

K

Výlety

Pokud trávíte dovolenou v letovisku: Rovinj, využijte možnost nabízených výletů a zpříjemněte si tak Vaší dovolenou. Můžete navštívit jednu z atraktivních destinací v širém okolí.  Nabídku výletů naleznete na každém kroku přímo v letovisku.

Nedaleko v agentuře můžete získat dostatek informací o možnostech výletů jako např.
Výlet na Brijuni - národní park Brijuni / lodní výlet na ostrov Cres, Fisch piknik / Výlet na Plitvická jezera / Výlet do vnitrozemí Istrie.

 

Výlet do Opatije, ležící v podhůří a přírodním parku Učka - výborný výběr pro výlet v zimě i v létě.
Pula - město starší více než 3 tisíce let s velkým počtem památek - celodenní výlet.

Pro milovníky přírody a aktivní dovolené:
Motovun, Hum, Roč, Buzet, Grožnjan, Buje, Triban, Završje, Karojba, Oprtalj, Livade, Vižinada, Tar - romantická městečka a vesničky ve vnitrozemí Istrie, pěší i cyklistické stezky, špičková kulinářská tradice, každodenní zvyky a vesnické domácnosti ...

• Blízká místa: Vrsar, Funtana, Poreč, Fažana, Pula, Medulin, Rabac • Blízké ostrovy: Cres, Mali Lošinj

 Více informací a fotografií si můžete prohlédnout na stránce Výlety!

 

 

Dovolená v Chorvatsku! Místo pro Vaší dovolenou! / Turistická agentura Davor Krtalič - Dalmatinac

 

 .